گالری عکس

جاذبه‌های گردشگری کلگری کانادا

کلگری در منطقه کوهپایه‌ای و دشت‌های غربی بافاصله ۸۰ کیلومتری شرق رشته‌کوه راکی در شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا قرار دارد. یکی از ویژگی‌های این شهر داشتن منابع انرژی و نفت است که به همین دلیل به یکی از مهم‌ترین کشورهای اقتصادی تبدیل شده است. وجود کوه‌های بسیار بلند باعث شده کلگری به یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق کانادا تبدیل شود.

جاذبه های گردشگری کلگری
تایلند

یکی از عجایبی که در قبایل محلی کشور تایلند توجه رسانه ها را به خود جلب کرده زنان گردن دراز پادونگ هستند.

این قبیله ها که در شمال تایلند زندگی می کنند. یکی از عجایب تایلند به شمار میروند. کارهایی که این قبایل انجام می دهند تا حد زیادی شگفت انگیز اند.

کسانی که در تور تایلند شرکت میکند احتمالا در مسیر سفرهایشان در این کشور با چنین رسوم عجیبی آشنا می شوند.

اما داستان زنان گردن دراز تایلند چیست؟

سالها پیش گروه هایی از میانمار و برمه آواره شدند و به تایلند پناهنده شدند. در این کشورها که جنگ و خونریزی براه بود با اجازه رسمی دولت تایلند پناهندگی این کشور را گرفتند و سرزمین مادریشان را ترک کردند.

در منطقه ای روستایی در شمال تایلند به نام “کارن” سکنی گزیدند که اکنون به صورت قبیله ای زندگی می کنند.

در این بین ۳۶ خانوار در یک قبیله وجود دارد که به زنان گردن زرافه یا “پادونگ” معروفند. دلیل این شهرت هم به خاطر گردن های درازی است که زنان این قبیله دارند.

اما این دراز بودن گردن زنان بی دلیل نیست. از سنین نوجوانی زنان حلقه های فلزی نرمی که برای اینکار ساخته شده اند. دور گردنشان می اندازند. از آنجا که حلقه های فلزی وزنی بین ۱۵ تا ۲۲ کیلو دارند باعث میشود تا استخوان های گردن این زنان نرم شود و رشد کند. این امر باعث دراز شدن گردشن شان میشود.

گفته میشود که نخستین حلقه برنز در سن ۹ سالگی به گردن دختران “پادونگ” آویخته می شود و تا هنگام ازدواج هر سال یک حلقه ی دیگر به آن افزوده می گردد تا زمانی که درازای آن به یک فوت یا سی سانتیمتر می رسد.

دراز بودن گردن شاید باعث زیبایی این زنان شوند اما مشکلاتش بیشتر از سودشان است. یکی از رایج ترین این مشکلات این است که در صورتی که این حلقه ها را باز کنند نمی توانند گردنشان را نگه دارند چراکه گردن این زنان ماهیچه ندارد که بتواند تعادل سرشان را حفظ کنند.

گاهی برخی از آنان با پوششی از حلقه های برنزی به خاک سپرده می شوند. آنان چنان به سنت، فرهنگ و ملیت خود پای بند هستند که به هیچ بها، ترک فشار و سنگینی فلز و سختی های آنرا نخواهند کرد.
طرز تهیه معجون لاغری 100% عملی

وقتی که تصمیم به وزن کم کردن می گیرید باید از روش هایی که به فرایند نتیجه دهی شما کمک می کند توجه بیشتری کنید. گاهی اوقات برخی از خوراکی ها و معجون ها می توانند فرایند چربی سوزی شما را افزایش دهند. استفاده از معجون عسل و دارچین یکی از بهترین و نتیجه ده ترین این خوراکی ها است. این دو ماده که فواید درمانی بسیاری دارند برای از بین بردن چربی های اضافه نیز یک گزینه ی بسیار مناسب هستند.

برخی از دانشمندان معتقدند که عسل می‌تواند این کار را انجام دهد. بدیهی است که اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین نیز رنج می‌برند. این عارضه مانع سوخت‌وساز درست گلوکز می‌شود. هنگامی که چنین شرایطی رخ می‌دهد کاهش وزن بسیار دشوار می‌شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند، افرادی که به مدت ۳۰ روز از مخلوط عسل و دارچین استفاده کرده‌اند موفق شده‌اند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند.

به گزارش‌ ای‌زاین آرتیکل،۸۰درصد از مواد تشکیل‌دهنده عسل را گلوکز و فروکتوز تشکیل می‌دهد. گلوکز و فروکتوز عسل مانند دیگر شیرین‌کننده‌ها باعث افزایش قندخون نمی‌شوند. به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل می‌شود. هرچه حساسیت سلول‌ها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند. در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار می‌شود. به‌نظر می‌رسد عسل حتی می‌تواند بعضی از علائم مقاومت به انسولین را معکوس کند.
این در حالی است که دارچین نیز در رابطه با بیماری دیابت تحت تحقیقات گسترده‌ای قرار گرفته است.

یک مطالعه پژوهشی آشکار کرده است که خوردن حتی نصف یک قاشق چایخوری دارچین در روز نیز قادر به کاهش قندخون- بیماران دیابتی که به‌طور نامنظم کنترل شده‌اند- می‌شود. مطالعه دیگر روشن کرده است که اجزای تشکیل‌دهنده دارچین می‌توانند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند. مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده‌های انسولین است. هنگامی که فردی به عارضه مقاومت به انسولین دچار می‌شود، بخش عمده انسولین قادر به رسیدن به این گیرنده‌ها نیست، غده لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه می‌دهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگاه دارد و این شرایط باعث تداوم پراشتهایی می‌شود.

به‌نظر می‌رسد که مخلوط عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی که این چای را نوشیده‌اند اظهار کم‌اشتهایی و بی‌میلی نسبت به کربوهیدرات‌ها را تجربه کرده‌اند. مقاومت به انسولین به‌طور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه‌کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی می‌تواند راهی دلپذیر برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن باشد. اگرچه دستورالعمل‌های بسیاری برای تهیه این چای وجود دارد، اما دستور اصلی تهیه آن بسیار ساده است:

• یک بخش دارچین به نسبت ۲ بخش عسل
• یک فنجان آب داغ روی دارچین بریزید و نیم ساعت آن را در آب داغ بخیسانید.
• بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچین، عسل را اضافه کنید.
• نصف این چای را قبل از خواب و باقیمانده آن را صبح بنوشید.

از آنجایی که ممکن است این چای باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بیماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند.
 

شاهگوش

 

عکس یادگاری مهناز افشار و مرجانه گلچین در پشت صحنه سریال شاهگوش

 

 

 

برای دیدن متن به ادامه مطلب مراجعه کنید.....
چوچانگ

 

این سکانس ها واقعی بود

من به همراه خانواده ام در کشور چین، سایت تهران فان ، شهر پکن زندگی می کنم. یک خواهر دارم که در لندن مدیریت بازیگانی خوانده و به پکن برگشته و یک برادر که کوچکترین بچه خانواده است و در حال حاضر در چین درس می خواند. زمانی که قرار شد من برای تحصیل به تهران بیایم مادر و پدرم خیلی دلتنگی کردند اما به خاطر پیشرفت من سعی کردند ناراحتی شان را نشان ندهند تا این دلتنگی شان جلوی پیشرفتم را نگیرد.

 

 

برای دیدن متن به ادامه مطلب مراجعه کنید....
عاشقانه

 

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب مراجعه کنید....
ليست صفحات
تعداد صفحات : 61
مطالب جدید