چگونگی درمان سیاهی زیر چشم

امروزه متخصصان در تازه‌ترین یافته خود به این نتیجه رسیده‌اند که که کرم‌های متعددی که برای ازاز بین بردن تیرگی زیر چشم وجود دارد نه ‌تنها زیاد موثر نیستند، بلکه حتی ممکن است حاوی ترکیب‌های مضر برای پوست باشد باشد.

برخی روش های طبیعی برای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم ها تاثیرقابل قبول میگذارد  که برخی از این روش های موثر عبارت است است  از:

خواب منظم: کم بودن خواب دلیل نخست تیرگی پوست زیر چشم است است. به همین دلیل پزشکان به افراد توصیه می کنند شب ها زود بخوابند و 30 دقیقه پیش از خوابیدن نیز تمام وسایل الکترونیکی را از خود دور کنند کنند.

مصرف نکردن شکر: رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها و کاهش مصرف شکر فرآوری شده شده از التهاب بدن می کاهد و یکی از اثرات کاهش التهاب در بدن رفع حلقه سیاه زیر چشم است است.

مشورت با  فوق متخصص آلرژی: آلرژی یکی از مهم ترین عوامل تیرگی زیر چشم است است. زمانی که بدن با مواد آلرژی زا مواجه می شود، ملتهب شده شده و چشم ها اولین قسمتی از بدن هستند هستند که این التهاب را نشان می دهند.

با استفاده از عینک آفتابی: در نور آفتاب موجب تضعیف کلاژن موجود در رگ های خونی شده شده و در نتیجه رگ های خونی دچار پارگی شده و خون بیشتری وارد بافت ها می شود و این وضع به سیاه پوست زیر چشم می انجامد می انجامد.

مصرف چای: «تانن» موجود در چای سیاه از انبساط رگ های خونی می کاهد می کاهد.  ترکیب های موجود در چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است است که این دو فاکتور در کاهش تیرگی زیر چشم موثر است است.

استفاده از ماسک شیر: یکی از طبیعی ترین روش های درمان تیرگی پوست زیر چشم استفاده از ماسک شیر است است.

مرطوب کردن پوست: استفاده از مرطوب کننده های ملایم که حاوی روغن های طبیعی و خوب است است، می تواند در مرطوب نگه داشتن پوست و حفظ سلامت آن موثر باشد باشد.
مطالب جدید