لوازم آرایشی را در حمام نگهداری نکنید

لوازم آرایشی را در حمام نگهداری نکنید

بسیاری از ما محصولات آرایشی مان را جلوی آینه ی دستشویی یا حمام استفاده می کنیم(سایت تهران فان). این کار، این حس را به ما منتقل می کند که تمام کرم پودرها، رژلب ها و کانسیلرهایمان یکجا هستند و دسترسی به آنها آسان است.

(سایت تهران فان)اما گذاشتن مواد آرایشی در هرجایی مثل حمام چندان بی اشکال هم نیست!

خطر نگهداری از لوازم آرایش در حمام(سایت تهران فان)

براساس گفته های جنی فرانکل، رئیس شرکت فرانکلی بیوتی، گرمای زیاد،(سایت تهران فان) رطوبت و بخار دوش حمام، باعث ایجاد باکتری در محصولات آرایشی می شود! به ویژه آنهایی که منقضی شده و تاریخ مصرفشان هم گذشته باشد. (برای مثال، ریمل چشم باید هر سه ماه یکبار تعویض شود).

شاید بپرسید بهترین راه برای اینکه بدانیم یک محصول آلوده شده است یا نه چیست؟(سایت تهران فان) زمانی که تغییر شکل و یا تغییر بو می دهد. فرانکل می گوید: “زمانی که مواد آرایشی تان بافت جدا جدا پیدا کند، زرد رنگ بشود و یا بوی نامطبوع بدهد زمان آن رسیده است که آن را تعویض کنید.”

خبر خوب اینکه اکثر محصولات آرایشی، (سایت تهران فان)حاوی مواد نگهدارنده هستند. این مواد، از رشد باکتری جلوگیری می کنند. اما آنهایی که مواد نگهدارنده ندارند (و معمولا طبیعی و ارگانیک هستند)، نباید در حمام و محیط های مرطوب گذاشته شوند.

میز توالت تان را هم نادیده نگیرید!(سایت تهران فان)

با توجه به گرما و رطوبت، حتی بعضی میزهای توالت هم می تواند به عنوان یک مکان بد (سایت تهران فان)برای نگهداری از لوازم آرایش معرفی شود. وجود این عوامل در کنار هم، محیطی را فراهم می آورد که ترکیبات اصلی و کلیدی محصولات آرایشی مانند ویتامین C و رتینول را تخریب و از بین می برد. این ترکیباتی که از بین می روند، همان هایی هستند که باعث می شود یک محصول، خاصیت ضدپیری، ضد جوش و چندین ویژگی مفید دیگر داشته باشد.

تنها ترکیبات پیچیده و خاص نیستند که اثرات خود را از دست می دهند،(سایت تهران فان) اسکراب هایی که از نمک و یا شکر ساخته شده اند نیز ممکن است در رطوبت بالا خاصیت های موثر خود را از دست بدهند.

برای پیشگیری از این اتفاق چه کنیم؟(سایت تهران فان)

به منظور جلوگیری از این اتفاق، فرانکل توصیه می کند لوازم آرایش خود را خارج از محیط حمام قرار دهید. (سایت تهران فان)او توضیح می دهد که: “بهترین مکان برای نگهداری لوازم آرایشتان، مکانی سرد، خشک و تاریک مانند کشوی دراور است.

بدین روش، مواد آرایشی تان اثرات خود را حفظ کرده و به این زودی ها تاریخ مصرفش تمام نمی شود.(سایت تهران فان)” اگر اینکار برای شما عملی نیست، میز توالت تان را از حمام به جای دیگری مانند اتاق منتقل کنید. این کار از گرما و رطوبت زیاد جلوگیری می کند.

حتی بعضی از محصولات را می توان در یخچال نگهداری کرد.(سایت تهران فان) فرانکل می گوید اگر اعمال این تغییرات برایتان مقدور نیست پس سعی کنید محصولاتی را خریداری کنید که حاوی مواد نگه دارنده مانند پارابن، سدیم بنزوات، ای دی تی آ، و الکل هستند. (البته درمورد بی خطر بودن این مواد نگهدارنده جای بحث وجود دارد، هرچند گفته میشود جای نگرانی نیست، اما تحقیقات همچنان ادامه دارد.)
مطالب جدید