با شوره سر مبارزه کنید

با شوره سر مبارزه کنید

شوره سر یکی از مشکلات شایع است (سایت تهران فان)که افراد زیادی با آن درگیر هستند. پوست انسان در لایه خارجی دارای کراتین می باشد وبه همین دلیل بطور مداوم در حال بازسازی سلولی می باشد.(سایت تهران فان) این بازسازی سلولی در تمام سطح بدن وجود دارد.موقعی که در سر این روند افزایش پیدا کند به شکل ذارت قابل دیدن یا شوره سر نمایان می شود(سایت تهران فان).

انواع شوره سر:

شوره چرب : ذرات کوچکتر ،کمی زرد رنگ وگرد می باشد.ب(سایت تهران فان)صورت ذرات چربی به پوست سر چسبیده وجدا کردن آنها سخت می باشد.و اگر این حالت چسبندگی زیاد باشد جدا کردن آن باعث زخم می شود.احساس خارش زیاد یکی از شکایات شایع این گروه می باشد(سایت تهران فان).گاهی اوقات همراه با ریزش مو می باشد.

شوره خشک : این نوع قابل دیدن وبه شکل لایه های از پوست سر می باشد.(سایت تهران فان)بشکل مسطح،سفیدوبه آسانی جدا می شوند.خارش آزار دهنده از شکایات شایع این گروه می باشد .خارش زیاد سر روند افزایش وتکثیر لایه خارجی پوست را افزایش می دهدواین خارش باعث التهاب پوست ودرنتیجه باسازی پوست بیشتر می شودو شوره سرنیز زیادتر می شود(سایت تهران فان).

علت شوره سر:

۱- استفاده از صابون وشامپوهای دارای خاصیت قلیایی بالا(سایت تهران فان)

۲- کامل نبودن شستشوی سر وباقی ماندن موادشوینده در پوست سر

۳- اختلال در سیستم هورمونی بدن(سایت تهران فان)

۴- تغذیه نامناسب

۵ -استعمال دخانیات(سایت تهران فان)

۶- استفاده طولانی مدت از کلاه و کلاه گیس

۷- استفاده از ژل ومواد آرایشی

۸- استرس به مدت طولانی وشدید(سایت تهران فان)

درمان

۱- شامپو ضد شوره

۲- استفاده از آب با گرمای مناسب( آب خیلی گرم وجوش برای سر مناسب نیست)

۳- ماساژپوست سر(سایت تهران فان)

۴-خشک کردن موی سر بدون استفاده از سشسوار

۵-عوض کردن رو بالشی ورعایت بهداشت فردی

۶- عدم استعمال دخانیات(سایت تهران فان)

ماساژ با روغن های گیاهی نارگیل ، بادام ، رزماری ، بابونه وگل مریم ب(سایت تهران فان)رای شوره خشک و روغن اکلیل کوهی ، مریم گلی و سدربرای شوره چرب مفید است.ماساژسر با شانه آغشته به سرکه رقیق و یا نمک ، ماساژ سر به مدت ۲۰ دقیقه با ماست پیش از آبکشی(سایت تهران فان) .

استفاده از سیریکی از راههای درمان شوره سر می باشد.(سایت تهران فان)(سیر را خرد کرده وسپس آن را با الکل سفید در یک بطری در بسته قرار دهید.وبه مدت ده روز بماند وسپس ان را از صافی رد کنید. این محلول را دوبار در روز به سر مالیده وسپس ماساژ(سایت تهران فان) دهید.)
مطالب جدید