توضیحات کامل عمل جراحی سینه + عکس

داوطلبان انجام عمل جراحی سینه


در صورت داشتن شرایط زیر داوطلب مناسبی جهت انجام عمل جراحی زیبایی سینه خواهید بود
از نظر بدنی سالم هستید، باردار نبوده و در زمان شیردهی نیز نیستید.
انتظارات منطقی و واقع گرایانه از عمل دارید و از خطرات احتمالی عمل جراحی مربوطه آگاه هستید.
از اینکه احساس می‌کنید سینه‌هایتان بسیار کوچک یا بسیار بزرگ هستند در عذاب هستید.
از فرم سینه‌ها و حجم آن‌ها پس از حاملگی، کاهش وزن، بالا رفتن سن یا چاق شدن ناراضی هستید.
سینه‌های شما نامتقارن است.
اگر به بیماری‌هایی مانند دیابت، فشار خون بالا، اختلالات خونریزی، بیماری‌های قلبی یا افسردگی مبتلا هستید داوطلب مناسبی برای انجام این عمل جراحی نیستید.

انواع عمل‌های جراحی زیبایی سینه


jarahisinee1


روند درمان، تکنیک و شرایط این عمل جراحی زیبایی بر روی بهبود ظاهر بیمار تمرکز دارد. نکته کلیدی در این عمل، اصلاح فرم سینه، تقارن و تناسب‌اندام در بیمار است. هدف از عمل جراحی سینه افزایش اندازه و توپری سینه و بهبود فرم آن است. در ادامه برخی از انواع عمل‌های جراحی زیبایی سینه را شرح خواهیم داد.

برجسته‌سازی سینه

jarahisinee2


عمل برجسته کردن سینه به هر عمل جراحی که باعث بزرگ‌تر کردن اندازه و فرم سینه زنان شود اطلاق می‌گردد. این عمل معمولاً جهت بزرگ کردن سینه‌هایی که به طور طبیعی کوچک هستند و یا بازیابی سینه‌هایی که در اثر عواملی مانند حاملگی، کاهش وزن یا بالا رفتن سن تحلیل رفته‌اند به کار می‌آید. روند درمان می‌تواند از طریق استفاده از ایمپلنت (سیلیکونی یا سالین) یا انتقال چربی انجام شود.

ایمپلنت

jarahisinee3


عمل جراحی برجسته‌سازی سینه با ایمپلنت سینه نیز انجام می‌شود. دو نوع اصلی ایمپلنت سینه داریم که به طور معمول برای بزرگ‌تر کردن سینه و یا اصلاح فرم آن استفاده می‌شود: ژل سینه سیلیکون و ایمپلنت پرکننده سینه سالین.
هنگامی که داروی بی‌هوشی بر روی شما اثر کرد، جراح زیبایی شکافی را بین بافت‌های سینه شما برای وارد کردن ایمپلنت ایجاد می‌کند.
قبل از شروع عمل جراحی، در مورد حالت‌های مختلف ایجاد این شکاف پزشک متخصص با شما صحبت خواهد کرد.
سپس ایمپلنت جهت ایجاد بهترین حالت و تقارن در سینه بیمار وارد می‌شود.
سپس پزشک متخصص هر دو سینه بیمار را با هم مقایسه می‌کند تا از تقارن آن و ظاهر مناسب آن اطمینان حاصل کند. سپس شکاف ایجاد شده را با کمک بخیه و چسب و پانسمان پزشکی می‌بندد.
تغییرات ایجاد شده بلافاصله پس از عمل قابل نمایش است. شکاف ایجاد شده نیز با گذشت زمان ترمیم پیدا می‌کند.
مدت زمان این عمل جراحی از بیماری به بیمار دیگر فرق می‌کند ولی به طور میانگین بین یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد.

تزریق چربی

jarahisinee4


در عمل جراحی برجسته‌سازی سینه با روش تزریق چربی در سینه، چربی از قسمت‌های اهدا کننده بدن بیمار با کمک لیپوساکشن برداشته می‌شود. قسمت‌های اهدا کننده چربی معمولاً قسمت‌های کفل، ران‌ها و شکم است. لازم به ذکر است تمامی روندهای درمانی لیپوساکشن در این زمینه مفید نمی‌باشند. روندهای لیپوساکشن که در آن از لیزر و دستگاه‌های اولتراسوند استفاده می‌شود باعث تخریب سلول‌های چربی شده و برای انتقال چربی مناسب نیستند. در صورتی که تمایل به برجسته کردن سینه با کمک تزریق چربی دارید قبل از انجام لیپوساکشن جلسه مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید.
پس از اینکه میزان مناسب چربی از قسمت‌های اهدا کننده دریافت گردید، چربی‌های گرفته شده جهت انتقال و تزریق آماده‌سازی شده و سپس با دقت در سینه بیمار پیوند زده می‌شود. شکاف‌های ایجاد شده بسیار کوچک و ظریف هستند. جهت انجام این روند درمانی تنها نیاز به عمل بی‌حسی موضعی است. روند تزریق چربی با اینکه روندی سخت و طاقت‌فرسا برای متخصص است اما برای بیمار ساده بوده و دوره بهبودی آن نسبتاً کوتاه‌مدت است.  در نظر داشته باشید موفقیت در برداشت چربی از هر قسمتی از بدن بسیار به روش برداشت وابسته است، پیشنهاد می‌کنیم جهت برداشت چربی از متخصصان مجرب ما کمک بگیرید

عوارض جانبی و مشکلات تزریق چربی در سینه

خطرات معمول ناشی از بی‌هوشی کلی
عفونت
خونریزی
خطرات عمل لیپوساکشن
احساس نارضایتی در مورد قسمت‌های اهدا کننده چربی
به نتیجه‌ای کمتر از آنچه مورد انتظار بیمار است رسیدن (اندازه سینه کمتر از آنچه بیمار انتظار داشته است بزرگ می‌شود)
بروز کیست در سینه
بازجذب یا عدم جذب (به این معنا که چربی پیوند زده شده در محل جدید زنده نمی‌ماند).
تداخل بالقوه با تشخیص سرطان سینه

لیفت سینه

jarahisinee5


با گذشت زمان زنان احساس می‌کنند که جاذبه زمین بر فرم سینه‌های آن‌ها تأثیر گذاشته است. این مسئله بخصوص پس از به دنیا آوردن فرزند، شیردهی، کاهش چشم‌گیر وزن و یا پس از انجام دوره تمرینات ورزشی مانند آهسته دویدن یا سایر ورزش‌ها نمایان‌تر است. لیفت سینه یا ماستوپکسی سبب لیفت سینه و فرم دهی مجدد به آن می‌شود.
لیفت سینه و بالا کشیدن آن بر روی بهبود ظاهر و فرم سینه تمرکز دارد نه تغییر اندازه آن. در عمل جراحی لیفت سینه، پوست و بافت‌های اطراف آن جهت از بین بردن افتادگی و انحنای سینه که در اثر جاذبه زمین به وجود می‌آید، کشیده می‌شود. این روند جراحی باعث بازگردانی سفتی و ظاهر زیبا به سینه‌ها می‌شود. بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند عمل جراحی لیفت سینه را با عمل برجسته‌سازی سینه به طور توأم انجام دهند.

عمل جراحی کاهش اندازه سینه

jarahisinee6


چنانچه سینه‌های بزرگی دارید که باعث ایجاد گردن درد، کمردرد و یا سایز مشکلات فیزیکی برای شما شده است بهتر است از عمل جراحی کوچک کردن سینه استفاده کنید. بیشتر زنانی که عمل جراحی کوچک کردن سینه را انجام می‌دهند از نتیجه عمل خود راضی هستند. مردانی که با مشکل ژنیکوماستی مواجه هستند (مردانی که دارای سینه‌های بزرگ هستند) نیز داوطلب انجام این عمل جراحی هستند.

روند جراحی

بیشتر عمل‌های جراحی کاهش اندازه سینه با نوک سینه و تغییر محل آن به جای جدید در یا بافت‌های اصلی آغاز می‌شود. سپس پوست‌های اضافه و بافت‌های سینه اضافه برداشته می‌شود و بافت‌های سینه باقیمانده فرم دهی مجدد شده و ظاهری کوچک‌تر و بالاتر به سینه می‌دهد.
روش‌های کوچک کردن و فرم‌دهی مجدد سینه متفاوت است و به اندازه سینه بیمار، خواسته‌ها و انتظارات وی بستگی دارد. با اینکه قوانین کاهش اندازه سینه در تمامی عمل‌ها یکسان است ولی روش‌های مختلف باعث به وجود آمدن انواع مختلف جای زخم در سینه می‌شود.

هزینه انجام عمل جراحی


هزینه عمل جراحی سینه به موارد زیر وابسته است:
روشی که روند درمان بر مبنای آن انجام می‌شود.
محل جغرافیایی مطب پزشک یا بیمارستان
هزینه بی‌هوشی
هزینه تجهیزات بیمارستانی یا مربوط به اتاق عمل
هزینه آزمایش‌های پزشکی لازم
لباس‌های مخصوص که پس از عمل بیمار باید بپوشد.
هزینه داروهای تجویز شده
هزینه دستمزد جراح
مطالب جدید