جلوگیری از نابینایی با قهوه!

جلوگیری از نابینایی با قهوه!

 

همه ما قهوه را به عنوان یک القا کننده خواب و از بین برنده خستگی می شناسیم، سایت تهران فان ، قهوه دارای خواص فراوانی از جمله از بین بردن سردرد، برطرف کردن مسمومیت های ناشی از مصرف الکل، کاهش ابتلا به دیابت نوع دو و ... می باشد

اما آنچه که ما می خواهیم درباره آن بحث کنیم تاثیر قهوه در جلوگیری از نابینایی است،، سایت تهران فان ، جزء اصلی قهوه کافئین می باشد که ما به عنوان یک محرک آن را را می شناسیم اما در مقابل آن دانه های قهوه سبز (قهوه خام) تنها در حدود یک درصد حاوی کافئین می باشند و در حدود 9 تا 7 درصد دارای chlorogenic (CGA) می باشند cga یک آنتی اکسیدان می باشد که دارای خواص بسیاری است که از جمله آنها می توان به کاهش دهنده فشار خون و موثر بودن در کاهش وزن بدن اشاره کرد.

محققان با این فرضیه که امکان دارد cga در کاهش و درمان هایپوکسی (کمبود اکسیژن) نقش داشته باشد ، سایت تهران فان ،شروع به تحقیق و آزمایش در مورد اثرات آن کردند.

شبکیه یک لایه نازک در پشت چشم می باشد که از سلول های عصبی و حساس به نور تشکیل شده است که مسئول دریافت و سازماندهی اطلاعات بصری می باشد.

آیا مصرف قهوه می تواند مانع از نابینایی شود؟، سایت تهران فان ،

شبکیه یکی از مهمترین و فعالترین قسمت های بدن از نظر سوخت و ساز می باشد به گونه ای که حتی مصرف اکسیژن آن از هر بافت بدن حتی مغز نیز بیشتر است ، سایت تهران فان ،و به همین دلیل امکان ابتلا به کمبود اکسیژن و هایپوکسی در آن بسیار زیاد است و آن را مستعد ابتلا به بیماری های ناشی از استرس اکسیداتیو از جمله دژنراسیون وابسته به سن ماکولا، رتینوپاتی دیابتی و آب سیاه که همگی می توانند منجر به کوری شوند می کند.

محققین علاقه مند به پی بردن به این موضوع بودن که آیا cga موجود در قهوه می تواند اثر درمانی بر روی هایپوکسی شبکیه داشته باشد یا نه؟ به همین دلیل آنان اثراتcga را بر روی تعدادی موش آزمایشگاهی مورد بررسی قرار دادند، سایت تهران فان ، بعد اتمام آزمایشات آنان به این نتیجه رسیدند که cga موجود در قهوه و همچنین اکسید نیتریک می توانند اثری درمانی بر روی هایپوکسی شبکیه داشته باشند اما اثر درمانی cga نسبت به اکسید نیتریک بسیار بیشتر است و میتواند از دژنراسیون شبکیه جلوگیری کند.

اما در این میان تحقیقاتی که در سال های اخیر انجام شده نشان دهنده عوارض خطرناک ناشی از مصرف زیاد یا رو به زیاد در قهوه می باشد ، سایت تهران فان ،که به صورت خلاصه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد.

آیا مصرف قهوه می تواند مانع از نابینایی شود؟

پژوهش ها نشان داده است که مصرف زیاد قهوه می تواند ابتلا به سرطان پروستات را در مردان افزایش دهد.، سایت تهران فان ، بر اساس مقالات منتشر شده در مجوعه مقالات مایکو کلینیک خطر مرگ زودرس در کسانی که چهار فنجان قهوه در طول روز مینوشند تا حد زیادی افزایش می یابد، همچنین مردانی که دو فنجان قهوه در طول روز میل می کنند نسبت به همجنسان خود بیشتر دچار بی اختیاری ادرار می شوند.

همان طور که مطالعه کردید زیاده روی در مصرف هرچیزی می تواند عوارض جبران ناپذیری بر روی بدن را به جای بگذارد پس بهتر است ، سایت تهران فان ،که در هر زمینه اعتدال را رعایت کنیم تا هم از فواید آن بهره کافی را برده و هم به عوارض ناشی از زیاده روی دچار نشویم.
مطالب جدید