چند روش برای داشتن ناخن محکم و زیبا

چند روش برای داشتن ناخن محکم و زیبا

 

به همان میزان که یک لاک ناخن خوب را دوست داریم، سایت تهران فان ، بهترین رنگ هم قادر نخواهد بود ناخن هایی شکننده و سست را از دید دیگران مخفی کند.

دقیقا مانند موها و پوست شما، ناخن هایتان هم به توجه زیادی احتیاج دارند ، سایت تهران فان ،تا بهترین جلوه ی خود را داشته باشند. در این مطلب با راهکارهایی آشنا خواهید شد تا بتوانید به بهترین وجه ناخن هایتان را بیارایید.

 

توت فرنگی

از آنجایی که توت فرنگی حاوی مقدار زیادی بیوتین است، حتما باید آنرا در برنامه ی غذایی خود داشته باشید.، سایت تهران فان ، بعلاوه، این میوه دارای آنتی اکسیدان است که به حفظ سلامت شما کمک زیادی می کند.

تخم مرغ

تخم مرغ نیز منبع خوبی برای بیوتین و همچنین پروتئین است. ناخن ها از کراتین ساخته شده اند، ، سایت تهران فان ،یعنی همان پروتئینی که فولیکل های مو از آن بوجود می آیند. مصرف مقدار زیادی پروتئین، درست مانند کاری که با مو می کند، پایه ی ناخن را نیز قوی تر خواهد کرد. پس، افزودن مقدار مناسبی گوشت به برنامه ی غذایی تان هم می تواند به روند رشد و تقویت ناخن هایتان کمک کند.

کلم بروکلی

غذاهایی که حاوی سیستئین (آمینو اسیدی که کراتین می سازد) هستند ، سایت تهران فان ،هم باید در لیست خرید شما باشد. کلم بروکلی نه تنها حاوی سیستئین است، بلکه حاوی مقدار قابل توجهی آهن نیز هست. کمبود آهن می تواند باعث شود ناخن هایتان به درون انحنا پیدا کنند.

برداشتن اکستنشن ناخن

اگر ناخن هایتان را اکستنشن کرده اید، یا اگر کاشت ژله ای داشته اید،، سایت تهران فان ، هیچ وقت نباید خودتان برای در آوردن یا پاک کردنش تلاش کنید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، ناخن هایتان یا می شکنند یا شکننده می شوند یا در بهترین حالت زبر و زمخت خواهند شد.

جویدن ناخن ها

اگر ناخن هایتان را بجوید، باید آرزوی داشتن ناخن هایی بلند و قوی را ببوسید، سایت تهران فان ، و کنار بگذارید! همچنین این کار بهداشتی هم نیست. همیشه ناخن های شما نسبت به انگشتانتان دو برابر میکروب دارند! برای اینکه این عادت از سرتان بیفتد، همیشه لاک بزنید. در اینصورت شاید دیگر دلتان نیاید که مانیکور زیبایتان را خراب کنید.

سیگار کشیدن

دیگر ما نباید بگوییم که سیگار کشیدن بد است! اما چون سیگار کشیدن، سایت تهران فان ، روی ظاهر ناخن شما هم تاثیر می گذارد، پس به ناچار باید آنرا در فهرستمان وارد می کردیم.

از آنجایی که سیگار کشیدن چرخش خون در بدن را کاهش می دهد،، سایت تهران فان ، نتیجتا مقدار بیوتینی که وارد جریان خون می شود محدود می شود، بدین معنی که ناخن های شما مواد مغذی مورد نیازشان برای سالم ماندن را دریافت نمی کنند. بعلاوه سیگار کشیدن می تواند ناخن ها و حتی انگشتانتان را زرد کند!

کمبود روی

شاید تعجب کنید، اما نقاط سفید رنگ روی ناخن ها کمبود کلسیم را نشان نمی دهند!، سایت تهران فان ، در واقع در برنامه ی غذایی شما کمبود روی (زینک) وجود دارد. دقیقا همانند آهن و بیوتین، زینک هم برای تشکیل کراتین ضروری است. انواع آجیل و دانه ها مانند بادام، بادام زمینی، و تخمه ی آفتابگردان، منابعی سرشار از روی هستند. پس در مصرف آن ها تعلل نکنید.
مطالب جدید