بهترین روش سلامت بودن کودکان با آب نوشیدن

 

بهترین روش سلامت بودن کودکان با آب نوشیدن

 

 

آب آشاميدني سالم يكي از مهم ترين نيازهاي انسان است؛ ، سایت تهران فان ، نیازی که برآورده نشدن درست آن می تواند باعث بسياري از آسیب ها به بدن انسان باشد. آب آلوده باعث بسياري از مرگ و ميرها در دنياست و مي تواند زمینه ساز ابتلا و انتقال بيماري هاي پوستي، گوارشي، خوني، قلبي، عروقي، كليوي و سرطان باشد. کودکان بیشتر از هر قشر دیگری از افراد جامعه به آب سالم نیاز دارند. آب آلوده علاوه بر بیمار کردن آن ها بر رشد مغزی آن ها هم تاثیر منفی می گذارد.

خطر سقط جنین، با مصرف آب ناسالم

بر اساس گزارش سازمان جهاني بهداشت،، سایت تهران فان ، آب ناسالم و غيربهداشتي سالانه موجب مرگ بيش از یک و نیم ميليون كودك زير 5 سال بر اثر ابتلا به بيماري اسهال مي شود. اگرچه مسئولان استانداري و وزارت نيرو، نيترات موجود در آب تهران را براي سلامت شهروندان بدون خطر بيان مي کنند، اما دکتر برنا، پريناتولوژيست و سرپرست گروه بهداشت محيط و حرفه اي دانشگاه علوم پزشکي تهران می گوید: «نيترات و نيتريت موجود در آب براثر ترکيب با آمين موجود در بدن به عامل سرطان زاي نيتروزآمين تبديل مي شود. نيترات موجود در هوا و آب، خطر بروز سرطان ها به ويژه سرطان دستگاه اعصاب مرکزي (CNS) را در کودکان و بالغان افزايش مي دهد. ، سایت تهران فان ،علاوه بر این، افزايش نيترات مصرفي در مادران باردار خطر سقط جنين را هم زیاد می کند.»

آب سالم کودکان را باهوش می کند

علاوه بر این که وبا و اسهال بر اثر مصرف آب ناسالم شيوع مي يابد و مي تواند منجر به مرگ و مير كودكان شود،، سایت تهران فان ، دانشمندان کانادايي در بررسي هاي خود نشان داده اند که آلودگي آب هاي زيرزميني به فلز منگنز و استفاده از اين آب ها براي نوشيدن، مي تواند ضريب هوشي کودکان را کاهش دهد. اين دانشمندان تجمع منگنز موجود در آب شير خانه هاي مختلف را در کنار ميزان تجمع فلزات آهن، مس، سرب، روي، آرسنيک، منيزيم و کلسيم اندازه گيري کردند و سپس يک سري تست هوش که برخي پارامترهاي شناختي،، سایت تهران فان ، حرکتي و رفتاري را ارزيابي مي کردند از اين کودکان گرفتند. محققان توضيح دادند که ضريب هوشي(IQ) در کودکاني که از آب هاي با حداکثر تجمع منگنز بالاي 20 درصد مصرف مي کردند به طور متوسط 6 درصد کمتر از هوش کودکاني بود که از آب با منگنز کم يا بدون منگنز مي نوشيدند.

مراقب کلیه های کوچکشان باشید

متخصصان می گویند مصرف آب تاثير مهمي در پيشگيري از ايجاد سنگ کليه در کودکان دارد.، سایت تهران فان ، دکتر حسن اتوکش، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران می گوید: «مصرف زياد آب به دليل اين که باعث رقيق شدن ادرار و کاهش غلظت ادرار مي شود، مهمترين تاثير را در پيشگيري از سنگ کليه در کودکان دارد.» به طور کلي در کودکان زير 2 سال، به علت رشد سريع کودک، ميزان اسيد اوريک ادرار بسيار بالاست و به همين علت اين دسته از کودکان در مقايسه با بالغان يا کودکان بالاي 2 سال، بيشتر در معرض ابتلا به سنگ هاي کليوي قرار دارند. اگر مصرف مايعات و آب در کودکان در اين سن کم باشد، سایت تهران فان ، باعث به هم چسبيده شدن مواد اسيدي داخل ادرار شده و در نهايت منجر به سنگ کليه مي شود. در واقع این وظیفه والدین است که با مصرف مايعات و به خصوص آب در کودکان را افزايش دهند تا از بروز سنگ هاي کليوي پيشگيري شود. رنگ طبيعي ادرار شفاف و به رنگ آب است و بايد مصرف آب آن قدر بالا باشد تا ادرار رنگ طبيعي به خود بگيرد.

دستگاهی برای تولید آب سالم

دستگاه های تصفیه آب خانگی «تراست واتر»، در آشپزخانه منازل نصب می شوند، سایت تهران فان ، و درست در لحظه مصرف، آب آشامیدنی را تا 90 درصد خالص می کنند. این دستگاه ها با استفاده از فناوری اسمز معکوس (RO) تمامی آلاینده های محلول در آب، مانند کلر باقیمانده، نیترات، سموم و حشره کش ها، آرسنیک، سرب و ... را از آب جدا کرده و آبی سالم و گوارا در اختیار خانواده ها قرار می دهد. زنگ آهن جدا شده از لوله های فرسوده و قدیمی توسط این دستگاه ها به طور کامل از آب جدا می شود و کاهش سختی و سنگینی آب، باعث جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، سماور و اتوهای بخار می شود. این دستگاه ها تمام آلاینده ها را از آب جدا می کند، سایت تهران فان ، و آبی گوارا و سالم در اختیار خانواده ها قرار می دهد. آبی که به کودکان شما صدمه نمی زند و باعث سلامت رشد جسمی و فکری آن ها می شود.
مطالب جدید