تشخیص سلامتی پیش از بارداری

بارداری

مراجعه به پزشک قبل از بارداری اقدام خوبی محسوب می شود. پزشک در مورد داروهایی که به طور منظم استفاده می کنید و باید در دوران بارداری نیز آن داروها را مصرف نمایند سوال می کند.

همچنین در مورد خطرهای ژنتیکی بالقوه در گذشته یا خانواده و یا سنی که می خواهید باردار شوید سوال می نماید. چنانچه پزشک فکر کند که با خطری فراتر از حد معمول موجه می شوید و یا کودک دچار اختلالات ژنتیکی می گردد ممکن است از شما بخواهد تا تحت نظر یک مشاور ژنتیک نیز قرار بگیرید.

از رژیم های غذایی مناسب مطلع شوید. حتما از یک داروی مولتی ویتامین استفاده کنید. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند در طی این دورن برای تضمین سلامت بارداری ویتامین دریافت کنید. علاوه بر مکمل ها مقدار زیادی میوه جات و سبزیجات مصرف کنید و نان های سرشار از فیبر و انواع حبوبات را در برنامه غذایی بگنجانید.

اگر سیگار می کشید پیش از بارداری سیگار کشیدن را ترک کنید. الکل هم ماده دیگری است که باید پیش از بارداری آن را ترک کنید. با پزشکتان راجع به این موارد و دیگر عاداتی که ممکن است تاثیر منفی بر بارداری بر جای گذارد صحبت کنید.

باید پیش از بارداری واکسینه شوید. اگر هرگز دچار آبله مرغان نشده اید واکسیناسیون قبل از بارداری می تواند از خطر ابتلا به این بیماری جلوگیری کند. پزشک می تواند با گرفتن یک آزمایش خون مقاومت و مصونیت شما را در برابر بیماری ها چک کند.
مطالب جدید