درباره پرواز روح چه میدانید؟ برونفکنی اختری چیست؟

درباره پرواز روح چه میدانید؟ برونفکنی اختری چیست؟

درباره پرواز روح چه میدانید؟ برونفکنی اختری چیست؟

در زبان عامیانه به خروج از جسم با کالبدی غیر از کالبد فیزیکی یا همان جسم، پرواز روح گفته می‌شود. اما پدیده ای علمی به نام Astral projection یا به فارسی برونفکنی اختری وجود دارد که به معنی تجربه سفر با کالبد اختری می‌باشد بهتر از به جای اصطلاح خروج از جسم بگوییم انتقال آگاهی ما از روی کالبد فیزیکی (جسم) به روی کالبد اختری.

روح جزئی از ماست که ماهیتی متافیزیکی دارد اما روح فراتر از زمان و مکان کار می کند ولی خود حقیقی ما نیست. برخی آموزه‌ها روح را یکی از کالبد‌های انسان می‌دانند و بستگی به آن دارد که چطور اجزای دیگر وجودی انسان را دسته بندی کنند و ما اینجا نمی خواهیم درگیر این دسته بندی ها بشیم و سعی داریم به زبانی خیلی ساده و علمی توضیح دهیم که پرواز روح دقیقا چیست؟

همانطور که در مقاله کالبد‌های انسان رو توضیح دادیم، ما به غیر از جسم یک بدن انرژیکی یا اثیری یا اتری داریم که دومین بدن ما محسوب می شود و در حقیقت بدن اول ما یا همان جسممان نتیجه بدن دوم ما یا همان بدن انرژیکی هست که بعد از مرگ هم به مدت حدود دو هفته می توانیم با آن سفر کنیم و بعد آن هم تجزیه می‌شود.

و سومین بدن ما که بسیار رقیق تر و لطیف تر هست بدن احساسی یا اختری یا ستاره ای یا آسترال هست که می‌توانیم به صورتی آگاهانه با آن سفر کنیم و نام این پدیده برونفکنی اختری می‌باشد که اصطلاحا به آن پرواز روح گفته می‌شود.

رویابینی آگاهانه چیست؟

هر شب که ما می‌خوابیم آگاهی ما از دنیای فیزیکی جدا می‌شود و به دنیای اختری یا همان کالبد اختری ما انتقال پیدا می کند اما بعضا این تجربیات را به یاد نمی‌آوریم یا اصطلاحا می‌گوییم یادم نیست دیشب چه خوابی دیدم! رویابینی آگاهانه یا رویابینی شفاف یعنی این که زمانی که شما خواب هستید و دارید رویا می‌بینید، بدانید که خواب هستید و دارید رویا ‌می‌بینید و با تمریناتی می‌توانید حتی رویاهای خود را کنترل کنید.

هر چند کنترل رویا‌ها حتی برای تفریح هم یک تجربه فوق العاده خواهد بود. اما همانطور که تجربه کردید رویا‌های شما ارتباطی دقیق و کامل با زندگی بیداری شما دارد و به نظر میاد از ان نشات گرفته است اما برعکس آن هم وجود دارد! خواب‌هایی که می‌بینید حتی اگر آن ها را به یاد نیاورید، ذهن شما را برنامه ریزی می‌کنند و در حقیقت دنیای بیداری شما را می سازند. احتمالا می‌دانید که طبق آخرین تحقیقات علمی در بهترین حالت آگاهی حدود ۹۳% زندگی ما طبق ذهن ناخودآگاه ما پیش می‌رود.

اگر بتوانید رویا‌های خود را کنترل کنید، می‌توانید زندگی خود را کنترل کنید. کاملا بدیهی است که آنچه در زندگی به آن می‌رسید و تجربه می‌کنید عکس العمل عملکرد‌های شما در زندگی است.

پس اگر بتوانید در رویابینی ذهن خود را به هر شکلی برنامه ریزی کنید، آن ذهنیت خیلی زود، رنگ و بوی واقعیت و تجربه فیزیکی به خود می‌گیرد. می‌توانید بسیاری از ضعف‌های خود را مثلا کم رویی و خجولی بودن، عادت‌های بد مثل تغذیه نا‌مناسب، سیگار کشیدن، دیر خوابیدن، رفتار‌های بد و …. را حتی به طور کامل و دائمی تغییر دهید. همین الآن به ۳ عادتی که دوست داشتید تغییر می‌کردند فکر کنید، بعد متوجه اهمیت این تجربه زندگی در خواب با زندگی در بیداری تا حدی متفاوت هست و مانند دنیای بیداری همه چیز آنطور که انتظار می‌رود منظم نیست، ذهن بازتر است و محدودیت‌مکان و زمان به آن شکل دیگر وجود ندارند و همه چیز به جای فیزیکی، ماهیتی احساسی و رویا گونه دارد و به همین دلیل به آن دنیای آسترال یا احساسی گفته می‌شود.

۲ تفاوت مهم پرواز روح با رویابینی آگاهانه

ابتدا باید عرض کنم در هر دو حالت تجربه شما روی دنیای اختری است و اگر در رویابینی آگاهانه کاملا مسلط شوید، رویابینی آگاهانه هم پتانسیل های برونفکنی اختری را دارد. اما پرواز روح یا همان برونفکنی اختری با رویابینی آگاهانه ۲ تفاوت مهم دارد.

۱- در پرواز روح شما روی کالبد اختری خود هم آگاهی پیدا می‌کنید.

۲- در پرواز روح شما تجربه خارج شدن از جسم فیزیکی با کالبد اختری را خواهید داشت و حتی می‌توانید جسم خود را مشاهده کنید.

تفاوت تجربه واقعی با توهم چیست؟

این اولین سوالی است که برای هر شخص مبتدی پیش می‌آیند که تجربه پرواز روح من واقعی است یا صرفا توهم ذهن من است؟ برای صحت این کار یکی از ساده ترین و قدیمی‌ترین تست‌هایی که انجام می‌شود این است که شخص دیگری بدون اطلاع آن شخص اول چیزی را روی کارتی نوشته و در جایی قرار می‌دهد و مشخصات مکانی کارت را به شخص اول می‌دهد تا با پرواز روح اطلاعات روی کارت را بخواند و در صورت صحت و همخوانی اطلاعات پرواز روح آن شخص تایید می‌شود.

اما بیایید کمی از این مسائل فراتر هم برویم. یکی از چیز‌هایی که بعد از پرواز روح یا حتی رویابینی آگاهانه متوجه آن خواهید شد، این است که دنیای بیداری هم در حقیقت ساخته ذهن ما است. واقعیت و توهم صرفا عباراتی است که خودمان با ذهنمان ساخته ایم و واقعیت این است که واقعیتی وجود ندارد و هر آنچه که می‌بینیم در اصل در ذهن ما وجود دارد و در حقیقت یک توهم است، حتی وجود جسم خودمان!

می‌دانیم درک این جمله ساده نیست اما تمام درک و آگاهی ما از زمان و مکان و … فقط در ذهن ما است. در خواب می‌توانید جای دیگری باشید که در دنیای بیداری اصلا وجود خارجی ندارد، آنجا کجاست؟ افرادی که با آن ها ملاقات می کنید کی هستند؟ چطور ممکن است زمانی باور دارید که شخص دیگری هستید و در مکان و زمان دیگری زندگی می کنید و بعد که بیدار می‌شوید همه این‌ها تغییر می‌کند؟ چقدر به دنیای بیداری خود مطمئن هستید؟

آیا در پرواز روح افراد مختلف می توانند با هم ملاقات داشته باشند؟

ابتدا عرض کنم جواب این سوال مثبت است و بله می‌توانند و حتی می‌توانید با افرادی که قبلا فوت کردند هم ملاقات داشته باشید. اگر شخص را بتوانید در دنیای بیداری ببینید به احتمال خیلی زیاد آن شخص هم تجربه ملاقات با شما را در دنیای اختری یا همان پرواز روح را به یاد خواهد آورد.

آیا در پرواز روح می توان به هر مکانی رفت و از آنجا اطلاعاتی به دست آورد؟

بله می‌شود و حتی می‌توانید به مکان‌هایی بروید که دسترسی فیزیکی به آن‌ها مسیر نیست و سال‌ها است که سازمان هایی مثل ناسا یا ارتش آمریکا روی چنین پروژه‌هایی سرمایه گذاری‌های زیادی کرده‌اند و البته به نتایج خوبی هم رسیده‌اند و بعد از سال‌ها برخی از این اسناد منتشر شده‌اند.

آیا با پرواز روح می توان به گذشته یا آینده رفت؟

جواب این سوال هم مثبت است اما لازمه در پرواز روح تبحر زیادی داشته باشید و کاملا مسلط بشید و صرف یکی دوبار تجربه برونفکنی نمی‌شود. اما همانظور که در مکان می‌شود جا به جا شد در زمان هم می‌شود جا به شد و شیفت کرد.

مهم ترین دستاورد برونفکنی و رویابینی آگاهانه چه می تواند باشد؟

کاملا بستگی به اهداف و ارزش های شخص و توانایی شخص در برونفکنی دارد. شاید مهم ترین دستاورد پرواز روح را درک جدیدی که از زندگی و هستی و خود پیدا می‌کنید یا برنامه ریزی ذهن خود برای اهدافی که می‌خواهید در دنیای بیداری به آن‌ها برسید دانست. تجربه پرواز روح یا رویایبینی آگاهانه یک تجربه خودهیپنوتیزم خیلی عمیق هم می‌تواند باشد و در نظر داشته باشید که با پرواز روح در حقیقت روی بخشی از ذهن ناخودآگاه خود آگاهی پیدا می‌کنید.

منبع:افکار سبز
مطالب جدید