تصاویر عاشقانه ترین کوچه دنیا

کوچه

در این مطلب در بخش عکس طبیعت سایت رز فان برای شما کاربران گرامی تصاویری زیبا و دیدنی از عاشقانه ترین کوچه دنیا آماده کرده ایم امیدواریم از دیدن این مطلب لذت ببرید.

خیابان Knockoff در Wuxi، چین

هی بچه ها دوست دارید برای خرید مارک H&N با من بیایید و آنجا قدری هم قهوه SFFCCCKS گیرتان بیاید؟ اینها همه در فروشگاه Appla است. شاید مغز شما اینها را اشتباه بگیرد و H&M، Starbucks و Apple بخواند، اما اگر شما در خیابان Wuxi چین پیاده روی کنید، اشتباه خواهید کرد.

 

اینجا مثل نوعی جهان موازی می ماند. اینجا که به اندازه کافی عجیب است- شرکت ها فقط با هم رقابت نمی کنند، آنها نشانه های تقلبی خیابان ها را روی مغازه های خالی دارند بدین منظور که به خریداران حس آن منطقه ها را منتقل کنند. متاسفانه این ایده خیابان ها در اینترنت کشور چین تبدیل به یک جوک بزرگ شده است.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

Vila de Gracia در بارسلون، اسپانیا

 

وقتی مردم در مورد Gràcia صحبت می کنند، منظورشان قطعا Vila de Gràcia است. پایتخت تاریخی قدیمی جایی که آنها بدان تعلق دارند. این محل قطعا جالب ترین حومه شهری در بارسلوناست.

 

Torrent de l’Olla و Travessera de Gràcia، خیابان های اصلی Gran de Gràcia همیشه مرکز تجمع است. اما آنها میدان هایی هستند که به Gràcia جو خاصی می دهد.

 

به همین خاطر Gràcia یک مکان ایده آل برای پارتی های خیابانی است و Festa اصلی در ماه آگوست بعد از La Mercè در بارسلونا مهم ترین است. این رقابت برای بهترین خیابان دکور شده همیشه جنگ سختی در پی داشته و صحنه های بزرگ در میدان های اصلی در هر شهر برپا شده اند تا بهترین گروه ها در آنجا برنامه اجرا کنند.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

خیابان چتر شناور Águeda  در پرتغال

 

Agueda در پرتغال محل نصب این چترهای شگفت انگیر کار Sextafeira به نام چترهای شناور است. این تولید رنگارنگ بخشی از فستیوال هنر Agitagueda است.

 

به سبب آنکه این ایده یکسان قبلا استفاده شده، این دومین باری است که این شهر با چترهایی با رنگ خالص پوشانده شده که هم تولید سایه کرده و هم منظره ای زیبا به وجود آورده است. مردم هم عاشق این چترهای تکرار شونده شده اند چون با وجود زیاد بودنشان هیچ وقت خسته کننده نمی شوند و تبدیل به یک سنت شده اند.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

 خیابان سنگ های شکسته در Enschede، هلند

Roombeek یک خیابان تجاری و نیز بخش شهر نشین این منطقه است. این رود که خیابان نامش را از آن گرفته و در گذشته راه آب زیر زمینی داشته، دوباره به حالت اول برگردانیده شده و به سطح آورده شده است. حالا این آبها بخشی از محیط شهری و تبدیل به نقطه مرکزی جدید این ناحیه شده است.

 

طراحی نامتقارنش که در امتداد خیابان پهن و باریک می شود، با شکل های فضایی متفاوتش برجسته می شود. سرمنشا رود با یک ساختار خشن سر و کار دارد که از سرعت جریان آب می کاهد و یک نقش انعکاسی دائمی روی سطح آب خلق می کند

 

 ساختار ویژه این قطعه سنگ های پله ای با لبه های تیز اشاره دارد به مراحل زندگی و همچنین به آتش بازی های این منطقه. (چونکه خیابان در آتش بازی 13 می سال 2000 تا اندازه ای خراب شد).

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

خیابان های فرش جادویی در La Orotava، جزایر قناری

 

جزایر قناری Tenerife، به سمت ساحل آفریقا، بیشتر از همه به خاطر خوشگذرانی در مناطق آفتابی توریستی جنوبی شان معروف هستند. با این حال کسانی که در جستجوی چیزی بیش از آفتاب گرفتن هستند باید سری به شمال بزنند، خصوصا به شهرستان باشکوه و تاریخی La Orotava که در ماه ژوئن در مراسم Corpus Christi  خیابان ها به طرز استادانه ای با فرش های گل تزئین می شوند.

 

خیابان های این شهر قدیمی به صورت کامل محافظت و نگهداری می شوند؛ خانه های زیبای قرن 17 و 18 در حاشیه خیابان های سنگ فرش شده بالکن های چوبی دارند که با ظرافت درست شده اند.

 

این خیابان در زمان های خوشی برای چشمان ما مثل جشن و سرور هستند، اما در مراسم Corpus Christi وقتیکه سنگ فرش ها با تصاویر مهیجی که با گلبرگ های رز و شمعدانی خلق شده اند پوشیده می شوند، شهر واقعا شکوفه باران می شود.

 

 

از نظر تکنیکی اینها به هیچ وجه فرش گل نیستند؛ اینها تماما از سنگریزه های آتشفشانی دهانه کوه آتشفشانی Las Cañadas del درست شده اند، و به خاطر این چهره های آدم ها در این تصاویر به صورت واقعی در می آید.

 

  این تاپستری شنی در سال 2007  وقتی که در کتاب رکوردهای گینس عنوان بزرگترین نقاشی شنی جهان را کسب کرد، رسمیت جهانی پیدا کرد.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

خیابان های هندسی در Vercorin، سوئیس

 

هرساله روستای شهر کوچک اسکی سوئیس به نام Vercorin از گردشگران دعوت می کند برای خلق آثار خود در ماه های گرم تابستان به آنجا بیایند. آنها به دنبال مجسمه های تکی و خارق العاده نیستند، بلکه به پروژه های خلاقانه شراکتی که مردم کل روستا را درگیر کند علاقه دارند.

 

در سال 2010 از Lang/Baumann خواسته شد که به این برنامه چالش برانگیز ملحق شوند. Sabina Lang  از گروه Lang/Baumann توضیح داد: اکثر این خانه ها و نمای خارجی شان خیلی قدیمی هستند، و نمای چوبی تاریخی شان ظاهرا ما را ترغیب می کند تا با رنگ های روشن خیابان کنتراست ایجاد کنیم.

 

Lang  می گوید: آنها در ابتدا تنها با استفاده از نقشه ها همه چیز را اندازه گیری کردند. سپس  ما شروع کردیم به علامت گذاری مسیرهایی از خیابان که به میدان مرکزی روستا می رسید. این نقاط مرکز شروع نقاشی های ما شد.

 

نتیجه ان می شود یک نقاشی خیابانی حیرت انگیز که در سرتاسر روستا ادامه دارد و کل شهر را زیبا می کند.

 

تعداد زیادی از مردم محلی از این خیابان ها گذر می کنند و مراحل نقاشی ها را دنبال می کند. انها از این خطوط نقاشی بعدها به عنوان یک مسیر پیاده روی لذت بخش استفاده می کنند، خصوصا بچه ها از آنها برای مسیر دوچرخه سواری یا اسکیت بازی یا برای راه رفتن روی خطوط استفاده می کنند.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

خیابان صورتی در لیسبون، پرتغال

 

پروژه شهری لیسبون برای تعمیرات منطقه Cais do Sodré بعد از زلزله نتیجه بخش بود و برای 24 ساعت صنعتگران و هنرمندان خلاق را به کار گرفت.

 

در این پروژه خلق شده توسط José Adrião و با همکاری کنسول شهر لیسبون و انجمن Cais do Sodré، این معمار تصمیم گرفت این خیابان بی روح را به رنگ صورتی جیغ درآورد. علاوه بر این تابلوهایی نیز به عنوان گالری هنری در فضای بیرون در امتداد پیاده روها قرار داده شد.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان

تنها خیابان در لندن که در سمت راست رانندگی می کنند

 

خیابان Savoy Court جایی که هتل لوکس Savoy Court در آن واقع شده، تنها خیابان در انگلیس است که خودروها برای رانندگی در سمت راست خیابان مجهز شده اند.

 

این اتفاق برمی گردد به زمان درشکه سواری، وقتی که راننده بدون اینکه از تاکسی خارج شود، دستش را از قسمت پنجره راننده بیرون می آورد تا درب مسافر را باز کند (زمانی که درب ها از بیرون باز می شد و دستگیره در قسمت درب جلویی واقع شده بود).

 

علاوه بر این، ورودی این هتل محل دور زدن بسیار کمی دارد تاحدی که رانندگان مجبورند شعاع 25 فوتی (8متری) را دور بزنند تا بتوانند ماشین را هدایت کنند.

تصاویر دیدنی از خاص ترین خیابان های جهان
مطالب جدید