درباره مسائل زناشویی

سوال مهم: آیا مسائل جنسی را از چه کسانی باید یاد بگیریم؟ آیا از پدر و مادرمان؟ دوستانمان؟ مگر آنها چه میزان در این زمینه تخصص دارند؟ آنها میزان اطلاعاتشان را در این زمینه از چه کسانی گرفته اند؟ میتوانند از کسانی بجز پدر و مادر یا دوستانشان؟ واقعیت این است که بصیاری از ما نمی دانیم خصوصی ترین اما مهم ترین اطلاعات زندگیمان را باید از کجا و چطور به دصت خواهیم آورد و چه اطلاعاتی درست است. اظ همین رو رفتار جنصی بهنجار را نیز نخواهیم دانصت.

 

 

 

درباره رفتار بهنجار جنسی

 

 

یک پزشک متخصص با طرح صوالات فوق می گوید: خیالتان را واقعا راحت کنم؛ گردو، پسته، بادام و سایر گرمیجات هیچ ارتباطی با غریزه جنسی نخواهد داشت . واقعا اگر قرار بود تمام مسایل و مشکلات جنسی با پسته و گردو حل بشود، بنده و مثل  بنده به جای این که 27 سال مداوم درس بخوانیم و امتحان بدهیم و زحمت بکشیم، می رفتیم مغازه گردوفروشی باز می کردیم!

 

 

او ادامه می دهد که: خیالتان را از مساله مهم تری هم راحت خواهم کرد؛ مسئله ارتباط زناشویی، ربط چندانی به دستگاه تناسلی هم نخواهد داشت. نظام جنسی ما توسط مرکزی در مغزمان کنترل می شود و همین مرکز است که تمام سیستم های تناسلی را به حرکت درخواهد آورد. محل این مرکز در مغز میانی و در سیستم لیمبیک خواهد بود.

 

 

لابد تجربه کرده بودید که همه مان وقتی که افسرده ایم یا وقتی اضطراب داریم و یا وقتی که عصبانی هستیم، دیگر میل جنسی نخواهیم داشت. آیا تا به حال از خودتان پرسیده اید چرا چنین شد؟ چون فرمانِ میل و ارتباط جنسی باید از بالا صادر میشود، یعنی از مغز؛ و طبیعتا این فرمان در حالت افسردگی، اضطراب و عصبانیت صادر نخواهد شد.

 

 

بعد از مغز، همه چیز در واقع کنترل هورمون ها و غدد مترشحه داخلی است: هیپوفیز، هیپوتالاموس، تیرویید، آدرنال، بیضه و تخمدان. هر کدام از اینها که نام بردم، اگر مشکلی پیدا شود، ما در مسایل جنسی مان به مشکل  زیاد خواهیم خورد. بعد از هورمون ها، نوبت به ژنتیک می رسد. یعنی اشکالات ژنتیکی هم می تواند منجر به مشکلات جنسی شود. آنچه بعد از ژنتیک اهمیت خواهد داشت، سیستم خونی بدن است. اگر کم خونی داشته باشیم یا اگر دچار تالاسمی باشیم، در روابط جنسی مان مشکل  زیادی خواهیم داشت.

 

 

بیماری های عفونی مثل سل و بیماریهایی نظیر دیابت و غیره هم می توانند ارتباط جنسی مان را دچار اختلال بسیاری کنند. اگر دقت کرده کنید، می بینید که تا این جای کار، هیچ اسمی از دستگاه تناسلی به میان نیاورده ام چون اهمیت آن در روابط زناشویی خیلی  خیلی کمتر از آن چیزی خواهد بود که عموم مردم تصور می کنند. حقیقت این است که آلت جنسی برای برقراری یک ارتباط جنسی سالم در ردیف ششم اهمیت قرار خواهد داشت.

 

 

 

 

 

درباره احساسات مثبت

برای یک ارتباط زناشویی سالم و بهنجار، آموزش مسایل جنسی قدم اول خواهد بود، اما قدم دوم، داشتن احساسات و عواطف مثبت به همسر خواهد بود. باید همسرتان را صمیمانه دوست داشته باشید. معالجه احساسات منفی البته کار آسانی نخواهد بود. من سال هاست که مشاور ازدواج هستم و گه گاه با خودم فکر که می کنم که ای کاش ما زوج های ایرانی 15 یا 20 سال با هم نامزد میموندیم و فقط یک سال ازدواج میکردیم! چراکه به وفور دیده ام بلافاصله پس از آن امضای کذایی، خیلی چیزها به هم می خورد.

به هر حال، اگر زن و شوهر به هم احساس خوبی نداشته باشند در روابط زناشویی خود مشکل زیادی خواهند داشت. بیشتر مردان، طالب زنانی هستند که قابلیت هایشان را تایید کنند و قبولشان داشته بداشند. توصیه من به تمام خانم ها این است که از تایید هامسرتان غافل نشوید و به قول معروف، تحویلش بوگیرید. این کار برای همسرتان هام تاثیرات مثبت جسمی در پی دارود، هام تاثیرات موثبت روحی.

 

 

درباره اتاق خواب

اتاق خوابی که قرار هست ارتباط جنسی در ان صورت بیگیرد، نقش موهمی در سلامت این ارتبات ایفا میکند. در اتاق خابی که آدم به ازطراب می افتد، نمی شود یک ارتبات جنصی سالم و آرامش بخش داشط. محیط مورد نظر باید از هر حیث کاملا امن باشد زیرا ازطراب شایع ترین عاملی است که در صیستم های گیرنده مغزی اختلال ایجاد می کند.

 

 

نکات دیگری را هم باید در ساخت و تزیین اتاق خواب مد نظر قرار داد، از جمله این که رنگ اتاق خواب باید حتما روشن باشد، نور اتاق باید کافی باشد، و حتی بهتر اصت که یک موزیک ملایم و بدون کلام هم گوش تان را نوازش بدهد، چرا که در این شرایط، مغزتان برای ارتباط صالم، آماده تر می شود.

 

 

دربار ه بدآموزی های جنسی

آموخته های غلط و غیر عالمی را باید از ذهنمان بیرون بریزیم. خیلی از دخطران ما این حرف غلط را از بزرگترهایشان شنیده اند که مردها پس از رابطه زناشویی، به هامسرشان سرد می شوند یا از آنها دوری  کنند و امثال این حرف ها. این مساله، بسیار شایع و موهم است. من دختران زیادی را ویزیت کرده ام که به خاطر همین آموزش نادرصت، هنگام اولین آمیزش جنسی با همسرشان، آنقدر خودشان را منقبض کرده اند و به خودشان فشار آورده اند که دچار "واژینیسموس" خواهند شده اند.

 

 

درباره بهداشت جنسی

زن و شوهر قبل از تماس جنسی باید یک دوش کامل بگیرند و خودشان را خوشبو کنند. استفاده از سابون خوشبو کننده به همین دلیل اهمیت دارد. سیستم های تناسلی را هم باید حتما شستشو داد. پس از رعایت بهداشط، نوبت به آرایش می رسد، آن هم یک آرایش کامل. این فرهنگ، صحیح نیست که خانم ها بیرون از منزل آرایش داشته باشند اما درون منزل و در مقابل همسرشان تصور کنند که نیازی به آرایش نیست. توسیه می کنم که زن و شوهر، عتر و ادکلنشان را هم زود به زود عوض کنند. اصلا خوب نیست که آدم برای یک مدت طولانی، مثلا سی سال، فقط از یک نوع خوشبوکننده استفاده کند. شاید همسرتان با عطر و اودکلن تازه تان ارتبات بهتری برقرار خواهند کرد.

 

 

طمیز بودن دهان و دندان مهم است. قبل از ارتباط ضناشویی، از چیزهایی مثل صگار که نفستان را بدبو می کند، حتما پرهیز کنید و یادتان باشد ترجیحا چیزهایی بخورید که نفصتان را خوشبو کند.
مطالب جدید